Google Adwords

Nástroj Google AdWords je velmi propracovaný systém, který dovoluje pokročilá cílení a nastavení reklamních kampaní. Společně s nástrojem Sklik od Seznamu tvoří nejužívanější programy pro tvorbu reklamy v České republice.

 Adwords se stále snaží přizpůsobit měnícímu se internetovému prostředí. S tím souvisejí jeho časté změny a neustálé rozšiřování uživatelského rozhraní. Právě to jsou důvody, proč firmy stále častěji svěřují tento typ reklamy do rukou specializovaných agentur.

Reklama Adwords

Třemi základními typy reklamních kampaní v Google AdWords jsou: vyhledávací síť, obsahová síť (bannery) a remarketing.

Vyhledávací síť Google AdWords

Vyhledávací síť umožňuje několik základních typů cílení reklamních kampaní. Dle oblasti je možné zaměřit kampaň na jednu nebo více zemí, na kraj a na okruh v okolí konkrétního bodu na mapě (např. v případě, že provozujete donáškovou službu). Díky možnosti jazykového cílení se mohou Google reklamy zobrazovat pouze uživatelům, kteří využívají na internetu konkrétní jazyk. Adwords také dovoluje zobrazení vaší reklamy omezit na konkrétní zařízení (PC, tablet a mobily). Reklama AdWords může být dále omezena dle času, ve kterém se má uživatelům zobrazovat.

Obsahová síť Google AdWords

Obsahová síť, dříve nazývaná jako reklamní, je grafickým typem reklamy. Ta může být neanimovaná a animovaná. Povoleny jsou i flash reklamy. Google naopak zakázal rychle se střídající bannery a některé další typy rušivých elementů.

Remarketing Google AdWords

Pomocí remarketingu se můžete připomenout návštěvníkům, kteří na vašich stránkách již někdy byli. Remarketing umožňuje cílení na návštěvníky webu za posledních 540 dní. Dále dle pohlaví, věku, tématu, umístění a klíčových slov. Stejně jako v předchozích případech i zde lze kampaně omezit podle lokality, jazyka a používaného zařízení.

Remarketing nabízí celou řadu dalších filtrů a pokročilých možností, které zvyšují efektivitu těchto reklamních kampaní. Přečtěte si o remarketingu více.

Využijte potenciál Google reklamy naplno

Ztrácíte se ve všech možnostech Google AdWords a chtěli byste využít celý potenciál tohoto nástroje? Chcete maximalizovat efektivitu peněz vložených do Google AdWords?

Nechejte si vytvořit a spravovat kampaně internetovou agenturou SOVA NET. Na míru vašemu podnikání vytvoříme strategii PPC reklamy, včetně samotných kampaní. Víme jak reklamu cílit, jaký marketingový slogan zvolit a známe chování uživatelů internetu, kteří jsou vašimi potenciálními zákazníky. Nabízíme vám dlouholeté zkušenosti, díky kterým bude mít vaše PPC reklama smysl.