Seznam Sklik

Nástroj na tvorbu online reklamních kampaní Sklik, od společnosti Seznam, je společně s Google AdWords nejrozšířenějším nástrojem pro tvorbu reklamních kampaní na českém internetu. Sklik je český PPC systém umožňující zobrazování reklamy ve vyhledávání na portále Seznam.cz .

Jak pracuje Seznam Sklik?

Sklik je podstatně mladší než Google AdWords a tomu odpovídá i jeho podstatně menší vybavení pokročilými funkcemi. I přes to se však jedná o velice platný způsob jak oslovit konkrétní publikum.

Sklik umožňuje zobrazení reklamy ve vyhledávací síti, kde se inzeráty zobrazují na základě uživatelova dotazu nebo v obsahové síti. Zde se inzeráty zobrazují v kontextu s obsahem stránky.

Vyhledávací síť nástroje Seznam Sklik

Pokud u vámi vytvořeného inzerátu zvolíte jeho zobrazení ve vyhledávácí síti, pak se objeví ve výsledcích vyhledávání (SERP) služeb Zbozi.cz, Firmy.cz, Sbazar.cz, Obrazky.cz nebo Seznam Encyklopedie a dalších. Uživatelům se po zadání vyhledávacího dotazu (klíčového slova) zobrazí stránka s výsledky a s relevantní reklamou. Mezi ní může být i ta vaše!

Obsahová síť nástroje Seznam Sklik

Sklik PPC kampaně zobrazuje i na řadě partnerských webů. Tomuto inzerátů se říká reklama v obsahové síti. Tato síť se pravidelně rozrůstá. Sklik v rámci obsahové sítě zobrazuje inzeráty na základě jejich informační příbuznosti s tématem na konkrétních webových stránkách a analýzy klíčových slov. Kontextová reklama je poměrně obecná a proto nachází uplatnění především v případech, kdy se snažíme oslovit široké publikum.

Co je možné nastavit u reklamy v Sklik?

Aby byla PPC reklama skutečně platná, a vy jste zbytečně neplýtvali své peníze, je možné v Sklik nastavit celou řadu omezení, umožňující přesné zacílení. Měli byste je využít. Přece nechcete, aby se vaše reklama na pánské obleky zobrazovala dámám v důchodovém věku. Ty asi svým inzerátem budete spíše obtěžovat.

Nebojte se tedy navázat spolupráci s profesionály, kteří znají principy online reklamy a pro které je Seznam Sklik domácím hřištěm. Navrhneme pro vás vhodná klíčová slova, vytvoříme reklamní sdělení a nastavíme kampaně tak, aby zasáhly cílovou skupinu. Naše internetová agentura pracuje ve váš prospěch.